Haber

Erdoğan’ın masasındaki son anket! Rakam vermediler ama söylem çok iddialı.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için geri sayım devam ederken, partiler kamuoyu yoklama sonuçlarını paylaşmaya devam ediyor.

CHP’NİN ANKETİNE GÖRE ORTA FARK 5 PUAN

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, kamuoyu yoklamalarında Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önde olduğunu belirterek, “Açıkça söyleyeyim Recep Tayyip Erdoğan 43’lerde. Kemal Bey 48-48,5’te. Diğer iki adaydan 4 olur, biri 2 alır” dedi.

CUMHURİYET İTTİFAKI CEPHELERİNDEN AÇIKLAMA

Özel’in bu çıkışının ardından gözler Cumhur İttifakı cephesine çevrildi. Konuk olduğu programda yaptıkları anket çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Yardımcısı Fuat Oktay. “İlk turda seçimi kazanacağımıza inancımız tamdır. Ankara’dan ve sokaktan alacağımız geri dönüşler bu işi ilk turda bitirecektir! Bu işi ikinci cinse bırakıp milletimizi yormanın bir anlamı yok. milletimizin öngörüsüne güveniyoruz anket sonuçları bunu gösteriyor hep anketler yapılıyor önümüzde olduğu bir gerçek son 10- trendinde aradaki farkın açıldığını görüyoruz 15 gün” dedi.

“KIZILAY İÇİN İKİ YOL”

Son zamanların en çok tartışılan isimlerinden Kızılay Başkanı Kerem Kınık hakkında da açıklamalarda bulunan Oktay, “Kızılay’da yaşananlardan dolayı biz de üzgünüz. Yapılacak iki şey ya istifa etmek” kendi inisiyatifiyle veya olağanüstü genel kurulla idareyi belirleyecek” dedi.

tekman-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu